ЗЕМЕЛЬНИЙ БАНК: ОРЕНДУЙТЕ ДЕРЖАВНІ ЗЕМЛІ НА ПРОЗОРИХ УМОВАХ
Земельний банк – це прозорий ринок оренди державних земель с/г призначення, які перебувають у користуванні державних с/г підприємств.
Цей новий інвестиційний продукт дозволить кожному українцю розпочати власну справу, орендувавши земельну ділянку через онлайн-аукціон на Prozorro.Продажі. Цей інструмент унеможливлює корупцію та прибирає будь-які тіньові схеми.
-
Хто зможе брати в оренду державні землі?
Будь-який резидент України, як-от вимушено переміщена особа, фермер, ветеран війни, приватний підприємець або навіть аграрна компанія.
Стартова (мінімальна) вартість оренди не може бути меншою 12% від нормативної оцінки. Залежно від області стартова вартість оренди становитиме від 3000 до 4000 грн за 1 га в рік.
Реальна вартість оренди земельного активу буде визначатися за результатами земельних торгів на Prozorro. Продажі за принципом “хто запропонував вищу ціну, той переміг”.
За даними Prozorro.Продажі, вартість оренди землі с/г призначення за результатами аукціонів може сягати до 30-40 тис. грн за 1 га в рік, адже вартість також залежить від бонітету ґрунту (якості), місцерозташування, наявності зручних логістичних шляхів та попиту.
-
Як узяти участь в аукціоні з оренди державної землі?
- Обрати лот, ознайомившись із наданою інформацією про нього.
- Зареєструватись на будь-якому з підключених до системи майданчиків.
- Подати заяву на участь в аукціоні через е-кабінет.
- Сплатити реєстраційний та гарантійний збір.
- Взяти участь в аукціоні, запропонувавши свою переможну ставку.
- Пройти кваліфікацію.
- Укласти договір за результатами аукціону та сплатити суборендну плату за перший рік.
Управлінням цими землями займаються державні оператори Земельного банку. Першим таким оператором є ТОВ «Державний земельний банк», який на 100% належить державі.
Державні оператори Земельного банку перереєстровують земельні ділянки, готують усю необхідну документацію, та передають їх в суборенду на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на Prozorro.Продажі. Вони працюють, аби забезпечити справедливі умови й правову захищеність для усіх учасників аукціонів і орендарів, а також сприяють ефективному використанню земельних ресурсів у їхньому користуванні.