Фастівська Районна Державна Адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Домашнє насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!

Що таке домашнє насильство?

З 07.01.2018 діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» №2229-VIII (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19).

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного абоекономічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживанняабо між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи прживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. 

Потрібно знати ключові прояви насильства, щоб захистити себе та своїх рідних. Давайте докладніше розберемо види домашнього насильства:

1. Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися;

2. Психологічне насильство – включає словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю;

3. Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;

4. Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Дитина свідок (або очевидець) насильства – теж постраждалий від домашнього насильства!

Хто несе відповідальність за домашнє насильство?

Кривдник з числа таких осіб: 1) подружжя; 2) колишнє подружжя; 3) наречені; 4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); 5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; 6) особи, які мають спільну дитину (дітей); 7) батьки (мати, батько) і дитина (діти); 8) дід (баба) та онук (онука); 9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка); 10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); 11) рідні брати і сестри; 12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); 13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; 14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; 15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Яка відповідальність передбачена за вчинення домашнього насильство?

Стаття 173² Кодексу України про адміністративня правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10) передбачає собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Стаття 126¹ Кримінального кодексу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14) передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста пятдесяти до двохсот сорока годин, або  арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до пяти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Куди звертатися за допомогою у разі якщо ви стали жертвою 

або свідком домашнього насильства?

- органи Національної поліції  за номером 102, адреса: вул. Осипенко 6, м. Фастів, Київська область;    

«Гарячі лінії» з питань запобігання та протидії домашньому насильству (усі дзвінки безкоштовні), анонімні та конфідеційні:

15-47 - урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства;

116-123 (з мобільного);

0 800 500 335 - національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;

116 111 (з мобільного); 0 800 500 225 - національна «гаряча лінія» для дітей та молоді;

0 800 213 103 – «гаряча лінія» системи безоплатної правової допомоги;

(04565)6-13-53 –.служба у справах дітей та сімї Фастівської районної державної адміністрації Київської області.

Зміни починаються з кожного з нас, не залишайтеся осторонь проблеми домашнього насильства.

За статистикою понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства. Згідно з дослідженнями за оцінками експертів менше 23% постраждалих звертаються за допомогою.

Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене будь-ким, не є нормою життя! 

ІНФОРМАЦІЯ

Про персонально відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на рівні  Фастівської районної державної адміністрації Київської області та рівні виконавчих органів сільських, селищних рад у Фастівському районі Київської області

Персонально відповідальною особою за протидію домашньому насильству на рівні  Фастівської районної державної адміністрації Київської області відповідно до розпорядження Фастівської РДА від 26.02.2018 №108-од «Про розподіл обов’язків між головою, першим заступником голови Фастівської районної державної адміністрації Київської області» - є заступник голови Фастівської райдержадміністрації Київської області. 

Юридична адреса: пл. Соборна 1, м. Фастів, Київська область.

Телефон: (045-65)-514-44.

Персонально відповідальними особами за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті на території села, селища є голови сільських (селищних рад), що передбачено п. 24 постанови КМУ «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 №658 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/658-2018-п/paran244).

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень