НА КИЇВЩИНІ ДЛЯ ПОНАД 1500 МАРІУПОЛЬЦІВ ПОБУДУЮТЬ МУНІЦИПАЛЬНЕ ЖИТЛО: ПОСТАНОВА УРЯДУ
7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з Маріупольської міської територіальної громади».
Йдеться про старт будівництва повноцінного кварталу муніципального житла для маріупольців в Білій Церкві, що на Київщині.
Експериментальний проєкт реалізується Міністерством розвитку громад та територій України спільно з Маріупольською міською радою. Проєкт передбачає комплексний підхід:
Будівництво муніципального орендного житла – квартири, які передаватимуться у користування ВПО на соціальних умовах через прозору систему розподілу.
Пільгове іпотечне кредитування – для тих маріупольців, хто готовий придбати житло, але потребує підтримки держави, зокрема військовослужбовців, ветеранів, родин загиблих, багатодітних родин, людей з інвалідністю.
«Це перший масштабний проєкт такого типу, і він має всі шанси стати зразком нової житлової політики держави. Ми переходимо до практичного втілення – передбачено будівництво повноцінного житлового кварталу для маріупольців. На першому етапі планується зведення 10 житлових будинків у Білій Церкві. Це муніципальне орендне житло, яке надаватиметься переселенцям на соціальних умовах через прозору систему розподілу. Це дозволить забезпечити житлом понад 1 500 маріупольців», – зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Проєкт передбачає зведення трьох житлових комплексів на 1218 квартир загальною площею 96 тис. м², у яких зможуть проживати понад 3 тисячі осіб.
Інфраструктура кварталу включатиме квартири для маломобільних груп населення (на перших поверхах); приміщення для дитячих садків, сервісів, торгівлі та побуту; простори для спільнот і безпечне середовище.
Для реалізації проєкту вже обрано земельну ділянку комунальної власності площею 11 гектарів, вже укладено відповідний договір користування.
Житло буде надаватися ВПО у форматі соціальної оренди – за прозорою системою розподілу та з орендною платою, що не перевищуватиме 30% середнього доходу родини. Пріоритет отримають родини військовослужбовців, полонених, загиблих захисників і захисниць, багатодітні родини, люди з інвалідністю.
Фінансування проєкту здійснюється коштом бюджету Маріупольської громади – це понад 5 млрд грн. Також очікується співфінансування міжнародних партнерів.
Будівництво стартує вже цього року. Тривалість реалізації – до двох років, надалі модель масштабуватиметься на інші громади.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій