Пільги
Надання пільг окремій категорії громадян регулюється:
Пільги
З 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок розрахунку пільги залишається майже незмінним.
Розмір пільги щомісячно розраховує орган соціального захисту населення.
Суму пільги розраховують, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на розмір пільги впливають ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.
Держава виплачує кошти за пільги кожній людині окремо – видає готівкою або переказує на рахунок Ощадбанку.
Виплата пільги у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до органу соціального захисту населення та надав особовий рахунок відкритий в банківській установі або зазначив про виплату пільг через відділення АТ «Укрпошта».
Пільговик, який отримав готівку, сплачує за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки.
Якщо у пільговика безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює АТ “Ощадбанк”, а частину ви сплачуєте самостійно.
Перерахування коштів АТ «Ощадбанк» надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
Для призначення пільги, пільговик подає заяву з необхідними документами до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг.
Також документи можливо подати надіславши їх поштою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації за зареєстрованим або фактичним місцем проживання або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія” – за наявності технічної можливості).
Необхідні документи:
– заява (затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 27.05.2021 № 275);
– копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів зазначених документів);
– копія документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картка платника податків),
– копія паспорта громадянина України / свідоцтва про народження (за потреби) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред’являє паспорт;
– інформація про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких пільговик має право на пільги та якими користується;
– будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (в 2021 році – 3180,00 грн).
Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України до членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать:
– дружина (чоловік), їх неповнолітні діти (до 18 років);
– неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
– непрацездатні батьки;
– особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
У разі призначення пільги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
6) доходи від підприємницької діяльності;
7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.
Пільговики, які відповідно до рівня доходів втратили право на пільги, можуть звернутися до управління соціального захисту населення для оформлення житлової субсидії.