Фастівська Районна Державна Адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Фастівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області інформує

Дата: 15.04.2021 08:46
Кількість переглядів: 477

Фото без описуВже  традиційно 28 квітня в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці. Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Девіз Всесвітнього Дня охорони праці 2021 року: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР.

Наразі весь світ об’єднується проти пандемії коронавірусної інфекції. Роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Насправді нелегкий час для усіх тих, хто незважаючи на небезпеку,  щоденно зобов’язаний виходити на свої робочі місця, і для тих, хто через карантин залишився без роботи. Для тих, хто щоденно зобов’язаний боротись із новими небезпечними викликами, аби захистити своїх працівників, та тих, хто міркує як не втратити свої робочі місця.  Пандемія зачепила майже кожен аспект в сфері праці-  від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

Один з основних  ризиків -   передача вірусу на робочих місцях. Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника. Тому кожен з нас зобов’язаний бути соціально свідомим, відповідальним та вживати  усіх заходів аби зберегти життя та здоров’я своє, наших рідних, друзів та колег.

В нинішніх умовах відбулося зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу. Дійсно, дистанційна робота у період загрози епідемії, дала змогу роботодавцю створити безпечніші умови для працівників з точки зору запобігання розповсюдження інфекції,  але з іншої сторони викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства. Тому основна мета -  зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров’я, створення стійких систем БЗР та інвестування коштів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень