Цього року в Україні відзначають вже 18-й день Європи

Дата: 14.05.2021 14:40

Фото без опису

Вперше в Україні відзначили День Європи у 2003 році, згідно з Указом президента свято було «призначене» на третю суботу травня.
Цей день, на відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам'ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави.
Головною метою відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.