Фастівська Районна Державна Адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ІНФОРМАЦІЯ! ПРОЦЕДУРА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ!

Дата: 12.07.2021 16:52
Кількість переглядів: 502

Фото без описуВерховною Радою України 25 квітня 2019 року було прийнято Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі — Закон 2704-VIII), що визначив коло осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. До них, зокрема, належать державні службовці.

Закон 2704-VIII зобов’язує особу подати документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою до призначення на відповідну посаду та визначає обов’язковість володіти державною мовою особами, які претендують на призначення на посади державної служби.

Відтак, Закон 2704-VIII з 16 липня 2021 року суттєво змінює порядок підтвердження особою вільного володіння державною мовою під час проведення конкурсів на посади державної служби та призначення переможців, який було передбачено законодавством з питань державної служби.

Також 16 липня 2021 року набувають чинності зміни до Закону України «Про державну службу», зокрема щодо доповнення переліку інформації для участі особою у конкурсі копією Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою a6o витягом з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою.

Звертаємо увагу, що іспит на рівень володіння державною мовою організовує та проводить Національна комісія зі стандартів державної мови. На її офіційному вебсайті: https://mova.gov.ua у розділі: «Іспит на рівень володіння державною мовою» можна ознайомитись з порядком проведення іспиту на рівень володіння державною мовою, зразками іспитових тестових завдань та іншою інформацією, що стосується отримання відповідного державного сертифікату.

3 урахуванням того, що відповідно до Закону України «Про державну службу» призначення особи на посаду державної служби є окремою процедурою, яка відокремлена від конкурсного відбору, а також з огляду на положення частини четвертої статті 10 Закону щодо необхідності подання особою документу, що засвідчує рівень володіння державною мовою, до призначення на відповідну посаду, наголошуємо, що для призначення переможця конкурсу на посаду державної служби з 16 липня 2021 року необхідним є наявність державного сертифікату про рівень володіння державною мовою. Назначена вимога діє i в тому випадку, коли конкурс на посаду державної служби було оголошено та/або завершено (оприлюднено результати) до зазначеної дати.

З порядком проведення іспитів на рівень володіння державною мовою можна ознайомитись за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/409-2021-%D0%BF#Text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень