РАБСТВО XXI століття – ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ

Дата: 22.09.2021 11:52

Фото без описуТоргівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті.

Мовою офіційних документів, торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, вчиненої з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Ознаки торгівлі людьми:

• тебе примушують працювати та не платять за це;

• позбавляють вибору працювати чи ні, а також можливості обирати форму і спосіб зайнятості;

• забрали паспорт або інші документи;

• обмежують свободу переміщення;

• здійснюють тиск – психологічний або фізичний, застосовують силу;

• створюють умови для потрапляння до боргової кабали;

• ізолюють від сторонніх, забороняють спілкуватися.

Торгівля людьми є злочином, за який передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод (ст. 14 Закону України «Про протидію торгівлі людьми»)

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Якщо Ви опинилися в такій ситуації телефонуйте:

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми» - 527, 0-800-505-501.

Більш детальну консультацію Ви можете отримати у службі у справах дітей та сім’ї Фастівської районної державної адміністрації за адресою: вул. Суворова, 1, м. Фастів, тел. (04565) 61353