29-30 вересня вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру

Дата: 29.09.2021 13:02

Фото без описуБабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.
Трагедія стала символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей.
Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші “бабині яри” – місця нацистських розстрілів євреїв.
Ця страшна подія не оминула і Фастівщину. 29 серпня 1941 року на Фастівщині було розстріляно 263 людини. Розстрілу підлягали всі особи у віці від 12 до 60 років, включаючи жінок і дітей.
Пам’ять про Голокост і Бабин Яр, зокрема, це також вшанування рятівників, Праведників народів світу. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.