22 січня – День Соборності України

Дата: 21.01.2022 10:40

Фото без описуВ українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну.

Ідея єдності та соборності українських земель навколо їх історичного центру — Києва — споконвіку була національною ідеєю свідомого українства. Оскільки саме територіальна цілісність була важливою складовою боротьби за національні інтереси України як незалежної держави. Впродовж віків ідею єдності відстоювали та втілювали в життя такі славетні громадські діячі як Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко та Пилип Орлик.