ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ
Повномасштабне вторгнення росії в Україну підвищило внутрішню мобільність населення та призвело до того, що, станом на квітень 2022 року, за підрахунками Міжнародної організації міграції, в Україні налічується 6,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, ще понад 3-м мільйонам людей довелося залишити територію України. Це в свою чергу спричинило підвищення ризиків стати жертвою торгівлі людьми.
Торгівлю людьми визнано кримінальним злочином, який порушує основоположні права людини.
Одним із його видів є використання в збройних конфліктах.
В умовах збройних конфліктів найбільш розповсюдженими формами торгівлі людьми з метою подальшою експлуатації є:
– вербування, переміщення, передача, переховування або одержання осіб чоловічої статі з метою поповнення лав особового складу збройних сил сторін, що беруть участь у конфлікті;
– використання примусової праці і рабства для задоволення потреб озброєних груп;
– сексуальна експлуатація (військова проституція, насильницька вагітність);
– втягнення у злочинну діяльність;
– вилучення органів.
Статтею 21 Конституції України проголошено, що усі люди є вільними та рівними у своїй гідності та правах, а права та свободи людини є невідчужувані та непорушні.
Якщо Вам потрібна психологічна, юридична, правова або будь-яка інша допомога, Ви можете звернутися на гарячі лінії для осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Також пропонуємо ознайомитися з чат-ботом в Telegram “Залишайся в безпеці” – інформаційним ресурсом, створеним з метою підвищення інформованості про проблему торгівлі людьми. Пам’ятайте, що Ви маєте право на встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людми відповідно до Закону України “Про протидію торгівлі людьми”.
Це страшні злочини і про них не можна мовчати!