СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО, ПОВ’ЯЗАНЕ З ВІЙНОЮ

Дата: 04.07.2022 13:37

Фото без описуЩо робити у випадку сексуального насильства, пов’язаного з війною?

Сексуальне насильство – інструмент війни, який застосовується для деморалізації та спротиву мирного населення. Це не лише зґвалтування або погрози зґвалтування. Це будь-які дії сексуального характеру без добровільної згоди: примусові оголення, сексуальне рабство, примусова вагітність, примусовий аборт, примус дивитися на сексуальну наругу, примусова проституція, каліцтво статевих органів.

Усі перераховані дії – не просто кримінальний злочин, це порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини (Конвенція про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року).

Якщо Вам потрібна психологічна, юридична, правова або будь-яка інша допомога, Ви можете звернутися на гарячі лінії для осіб, постраждалих від сексуального насильства. Також пропонуємо ознайомитися з інформацією та порадами, підготовленими Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики спільно з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та МВС України.

Це страшні злочини і про них не можна мовчати!