СКАЗ ТВАРИН МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ. ВАКЦИНАЦІЯ – РЯТУЄ ЖИТТЯ!

Дата: 25.08.2022 14:30

Фото без описуГоловне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) звертає увагу населення стосовно поширенні в країні захворюваності тварин на сказ та інформує, що на Київщині ситуація щодо вказаних захворювань стабільна та контрольована.

Так, у 2021 році було зареєстровано 66 випадків захворювання тварин на сказ, а саме: 24 коти (з них 11 – безпритульні), 23 собаки (з них 5 – безпритульних), 16 лисиць, 2 голови великої рогатої худоби та 1 білка.

У 2022 році (станом на 22.08.2022) в Київській області від сказу загинуло 38 тварин, а саме: 17 котів (в т.ч. 8 безпритульні), 17 собак (в т.ч. 6 безпритульні) та 4 лисиці. Тобто більше 47 % випадків припадає на безпритульних та диких тварин.

Аналізуючи кожний випадок сказу, можна впевнено сказати, що у більшості домашніх тварин захворювання виникало після контакту з дикими, бродячими або невакцинованими від сказу тваринами.

Саме тому Головне управління наголошує на необхідності щорічної обов’язкової вакцинації всіх Ваших домашніх улюбленців проти сказу, навіть якщо вони «не виходять на вулицю».

Зауважуємо, що наявність невакцинованих тварин, це не лише проблема Київщини, а й взагалі всієї країни. Вона пов’язана з недостатньою обізнаністю громадян щодо небезпечності сказу для тварин та населення, а також легковажності власників домашніх улюбленців з одночасним непорозумінням щодо необхідних заходів профілактики.

Головне управління вкотре застерігає громадян про особливу небезпеку сказу тварин, на який, після контакту з хворою твариною, можуть захворіти люди.

Сказ – це гостра зоонозна вірусна хвороба. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і люди. Зазвичай захворювання проявляться паралічами та закінчуються смертю.

Зараження на сказ відбувається під час укусу, а також коли слина хворої тварини потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки.

Фото без опису

В слині вірус з’являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Тобто будь-який покус твариною може бути потенційно небезпечним і нехтування отриманням кваліфікованої ветеринарної або медичної допомоги може призвести до смерті.

Інкубаційний період (проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання) може варіюватися від кількох днів до кількох місяців, а іноді декілька років. Але як тільки з’являються симптоми сказу, хвороба незмінно закінчується смертю як для тварин, так і для людей.

Фото без описуПри захворюванні на сказ перші симптоми можуть бути неспецифічними: спостерігається млявість, лихоманка, блювота та анорексія. Через декілька днів (іноді тижнів, місяців) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, аномальної поведінки, агресивності та/або самокалічення.

Діагностування сказу при житті не розроблено! Остаточний діагноз ставлять за допомогою вірусологічних досліджень лише після загибелі тварини.

ВАКЦИНАЦІЯ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ – ефективний та єдиний спосіб його профілактики!

Наголошуємо, що всі державні лікарні ветеринарної медицини в Київській області проводять вакцинацію (щеплення) тварин проти сказу вакциною «Rabistaг rеd», яка є безкоштовною для власників тварин.

Звертаючись до власників тварин нагадуємо про Вашу персональну відповідальність за здоров’я своїх домашніх улюбленців, тому наполягаємо щорічно проводити обов’язкову вакцинацію проти сказу собакам та котам.

Додатково повідомляємо, що власники тварин несуть адміністративну відповідальність у разі відмови спеціалістам Держпродспоживслужби у проведенні домашнім тваринам щеплень проти сказу. Керуючись ст. 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», ст. 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 2.2. інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» громадяни (власники тварин) можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності та оштрафовані на суму від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отримати послугу з вакцинації своїх домашніх улюбленців власники тварин можуть в будь-якій державній лікарні ветеринарної медицини Київської області за наступними адресами:

Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної медицини

м. Біла Церква, вул. Товарна, 27

(04563) 6-10-23

Баришівська районна державна лікарня ветеринарної медицини

смт Баришівка, вул. Софіївська, 32

(04576) 5-18-85

Богуславська районна державна лікарня ветеринарної медицини

м. Богуслав, вул. Стадіонна, 12

(04561) 5-14-96

Бориспільська районна державна лікарня ветеринарної медицини

м. Бориспіль, вул. Польова, 26

(04595) 6-64-49

Бородянська районна державна лікарня ветеринарної медицини

смт Бородянка, вул. Семашко, 149

(04577) 5-33-23

Броварська районна державна лікарня ветеринарної медицини

м. Бровари, вул. Металургів, 21

(04594) 6-58-60

(04594) 5-02-05

м. Славутич, Московський квартал, 2.

Васильківська районна державна лікарня ветеринарної медицини

с. Червоне, вул. Васильківська, 2 г

(04571) 2-47-81

Вишгородська районна державна лікарня ветеринарної медицини