БЛИЗЬКО 3300 ПЕРШОКУРСНИКІВ ЗАРАХОВАНО ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФТЕХОСВІТИ КИЇВЩИНИ

Дата: 07.11.2022 11:33

1 листопада 2022 року завершилася вступна кампанія до закладів професійної освіти. За оперативною інформацією закладів профтехосвіти Київської області, на перший курс за регіональним/державним замовленням зараховано понад 3280 осіб. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Попри війну, закладам профтехосвіти Київщини вдалося виконати державне та регіональне замовлення на 100%.

З огляду на безпекову ситуацію, наразі із 22 закладів професійної (професійно-технічної) і 3 закладів фахової передвищої освіти, що здійснюють підготовку робітничих кадрів і фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», 19 закладів працюють у змішаній формі, 3 – очно, 3 – дистанційно.

Найбільш популярні професії, які обирала молодь при вступі 2022:

• Кухар. Кондитер
  • Кухар. Офіціант
  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів
  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник.
  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
  • Електрогазозварник
  • Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрозварник ручного зварювання
  • Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр
  • Швачка. Кравець
  • Перукар (перукар-модельєр).

Понад 70 відсотків першокурсників здобуватимуть робітничу кваліфікацію за інтегрованими професіями, що надзвичайно важливо як в умовах війни, так і в період відбудови.

Як повідомили в Міністерстві освіти і науки України, цьогоріч понад 85 тисяч вступників зараховано до закладів профтехосвіти.