Дата: 30.12.2022 11:08

Фото без опису24.12.2022 Президент України підписав Закон №2807-ІХ (законопроект №6241) «Про Національну програму інформатизації».

Закон передбачає створення та функціонування Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації (ЄІСОНПІ). Вона призначена для формування, контролю, моніторингу, обробки (приймання, обліку, опрацювання) та зберігання програм, завдань, проектів і робіт Національної програми інформатизації та матеріалів до них.

Згідно із Законом, у держуправлінні швидше впроваджуватимуть цифрові технології, що має позитивно вплинути на результативність та ефективність роботи держорганів.

Завдяки Національній програмі інформатизації буде можливість вирішити низку завдань, зокрема:

- забезпечити розвиток інформаційного суспільства;

- застосовувати інформаційні та цифрові технологій у державному управлінні та суспільно-економічних відносинах;

- подолати цифрову нерівність;

- використовувати та розвивати сучасні інформаційні системи, комунікаційні мережі, інформаційні ресурси й інформаційні технології для забезпечення безпеки інформаційної діяльності та кіберзахисту, шляхом побудови, розвитку, інтеграції та;

- інтегрувати Україну у світовий інформаційний простір.

Громадяни зможуть отримати послуги онлайн, а також брати участь у процесах інформатизації країни.

Закон набирає чинності 01.03.2023.