ВСЕСВІТНІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖНІ ІМУНІЗАЦІЇ: ЯКІ ЗАХОДИ ЗАПЛАНОВАНІ НА КИЇВЩИНІ

З 19 до 30 квітня тривають Всесвітній та Європейський тижні імунізації, що цьогоріч проходять під гаслом «Вакцини працюють для кожного покоління». Про заплановані на Київщині заходи під час брифінгу розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Анастасія Осипенко.
Упродовж тематичного тижня в області реалізують комплекс інформаційних і практичних ініціатив, спрямованих на підвищення обізнаності населення та розширення доступу до щеплень.
Зокрема, у Софіївській Борщагівці та Ірпені відбудуться виїзні інформаційно-оздоровчі заходи «Містечка здоров’я», орієнтовані, зокрема, на внутрішньо переміщених осіб. У цих локаціях охочі зможуть вакцинуватися без попереднього запису.
Приділяється увага й роботі з молоддю. У школах Київської області проводять лекції щодо вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), а в ліцеях і бібліотеках — освітні заходи під назвою «Операція — Вакцинація», покликані сформувати відповідальне ставлення до імунізації.
Також організовано виїзні сесії імунізації до віддалених громад, що дозволяє зробити профілактичні щеплення доступнішими для жителів області незалежно від місця проживання.
Усі обов’язкові щеплення, передбачені Календарем профілактичних щеплень, залишаються безоплатними. Їх можна отримати як у державних і комунальних закладах охорони здоров’я, так і на виїзних локаціях
«Вакцинація — це вияв турботи про близьких і внесок у нашу спільну безпеку. Якщо ви пропустили планове щеплення через війну чи вимушений переїзд — зараз найкращий час, щоб його надолужити. Ваше рішення має важливе значення. Зателефонуйте своєму сімейному лікарю, зробіть свій внесок у безпеку нашого регіону вже сьогодні. Бережіть себе та залишайтеся здоровими!», — сказала Анастасія Осипенко.
